internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ustalık Belgesi Nedir? İşte Yanıtı

Go down

Ustalık Belgesi Nedir? İşte Yanıtı Empty Ustalık Belgesi Nedir? İşte Yanıtı

Post by Admin Sun Feb 02, 2020 12:56 pm

Ustalık Belgesi Nedir? İşte Yanıtı

Ustalık Belgesi herhangi bir meslekte yeterliliği gösteren belgedir. Bu belge ile iş yeri açılır. Bir meslek erbabı ustalık ve kalfalık belgesi olmadan iş yeri açamaz. Ustalık belgesi mesleki eğitim veren kurumlar tarafından verilir. Mesleki eğitim veren kurumlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. Ustalık belgesi almadan önce kişiye ilgilendiği meslekle ilgili önce eğitim verilir. Verilen eğitim sonunda kişi yazılı ve uygulamalı sınavlara alınır. Bu sınavlarda başarılı olan kişiler ustalık belgesi almaya hak kazanır. Sınavı geçemeyen kişiye tekrar sınava girme hakkı verilir. Sınavı yine kazanamazsa kişi yeniden eğitime alınır.

Kalfalık Belgesi ustalık belgesinin bir alt rütbesidir. Kalfalık belgesi ile de kişi iş yeri açabilir. Kalfalık belgesi de ustalık belgesi gibi alınır. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarı gösteren katılımcılara verilir. Kalfalık belgesini aldıktan sonra kişi isterse belli bir süre geçtikten sonra ustalık belgesine başvuru yapabilir.

Kaynakçı Sertifikası ise kaynak işi ile uğraşanlara verilen belgedir. Kaynak işi zor ve tehlikeli bir iştir. Bu işi yapabilmek için mutlaka elinizde belgenizin olması gerekir. Kaynakçı sertifikası kaynak işini bildiğiniz, o işi ustaca yapabildiğinizi gösteren resmi belgedir. Bugün birçok iş yeri kaynakçı alırken kaynakçı belgesi talep eder. Kaynakçı belgesi olan kişiler kolay iş bulur. Bu yüzden bu işi kendinize meslek edindiyseniz mutlaka kaynakçı sertifikası almanız gerekir.

Ustalık belgesi, kalfalık belgesi, iş yeterlilik belgesi, mesleki sertifikalar almak için Akademi Türk eğitim kurumumuzu kullanabilirsiniz. Uzman eğitim kadromuzla size mesleki anlamda eğitimler verip eğitim sonunda yapılan sınavlarla ihtiyaç duyduğunuz resmi iş yeterlilik belgesini kurumumuzdan alabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için Akademiturk.com.tr internet adresimizi kullanabilirsiniz. Eğitim kurumumuz yılların vermiş olduğu deneyimle ülke ekonomisine katkı sunacak üretimde aktif rol oynayacak mesleki eleman yetiştirmektedir. Gelin ihtiyaç duyduğunuz ustalık ve kalfalık belgesini eğitim kurumu olarak size verelim. Kendi iş yerinizi açıp hayatınıza devam edin.

Admin
Admin

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics