internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Go down

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?  Empty Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Post by Admin Fri Feb 21, 2020 12:57 pm

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Mesleki Yeterlilik Belgesi belgesi almak için mesleki eğitim veren bir kuruma müracaat etmelisiniz. Mesleğinizle ilgili kurs açan kurumda verilen eğitim programına dahil olmalısınız. Eğitim programlarına katılıp programın sonunda yapılan sınavda başarılı olmanız gerekir. Sınavdan başarısız olduğunuz zaman 2 defa daha sınava giriş hakkınız var. 2 sınavda da başarılı olamayan bireyler yeniden eğitime alınır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlardan birisi olan Artun belgelendirme firmasına Artunbelgelendirme.com.tr bağlantı adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Alanında uzman bir ekiple eğitim veren kurum birçok mesleki alanda eğitimler vermektedir. Mesleki yeterlilik belgesi birçok sektörde zorunlu hale geldi. İşe girmek için mesleğinizle ilgili yeterlilik belgesine sahip olmanız gerekir. İşyerlerinde mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan işçi çalıştıran yerlere çalıştırdığı işçi başına 500 lira ceza kesilmeye başlandı.

Artun belgelendirme firmasının verdiği eğitim programları hakkında bilgi sahibi olmak, bu programlara dahil olmak için web sitesinden eğitim programlarını takip edebilirsiniz. Artun belgelendirme firmasında; inşaat, tesisat, doğalgaz, makine, plastik, metal, ulaşım, harita sektöründe yetkilendirme hizmeti vermektedir. İşe girme konusunda bir adım önde olmak, kendinizi geliştirmek, mesleğinizde ilerlemek ve eğitimler almak için siz de hemen Artun belgelendirme firmasına başvuru yapın.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren kişiler için; ahşap kalıpçılığı, ahşap levha uygulayıcısı, alçı sıva uygulayıcısı, betonarme demircisi, iskele kurum elemanı, seramik karo kaplamacısı, duvarcı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, ısı yalıtımcısı, panel katalog, sıvacı alanlarında yeterlilik belgesi alabilir.

Doğal gaz sektöründe çalışanlar için; doğalgaz çelik boru kaynakçısı, ısıtma ve doğalgaz içi tesisat yapım personeli, doğal gaz polietilen boru kaynakçısı, doğal gaz iç tesisat mühendislik yeterlilik belgelendirme programı, endüstriyel ve büyük tüketimli tesislerin doğal gaza dönüşümü mühendis yeterlilik programları düzenlenir.

Metal sektöründe çalışanlar için; çelik kaynakçısı, alüminyum kaynakçısı, direnç kaynak ayarcısı, kaynak operatörü, metal kesimci, metal kesim operatörü, metal levha işleme tezgah işçisi yetki belgesini alabilirsiniz.

Admin
Admin

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics