internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaliteli Bir Site Kur

Go down

Kaliteli Bir Site Kur Empty Kaliteli Bir Site Kur

Post by Admin Tue Sep 15, 2015 11:47 pm

Kaliteli Bir Site Kur

İnternete duyulan ihtiyaç, hiç şüphesiz ki her geçen gün artmakta. İnsanlar günlük yaşamlarında farklı sebeplerden ötürü uzun saatler boyunca internette vakitlerini geçiriyorlar. Böyle olunca da işletmeler ve bireysel olarak kişiler web sayfası hazırlayarak fikirlerini, ürünlerini çok daha fazla kişinin karşısına çıkartıyorlar. Şimdilerde Google üzerinden birbirinden farklı kelimeler ile alakalı yapılacak en basit araştırmalar sonrasında dahi binlerce farklı siteyi görmek mümkün. Dolayısıyla site kurmak isteyen kişilerin sayısında da gözle görülür bir artış meydana gelmeye başladı. Bunu bilen insanlar da artık kendilerine ait site yapmak adına kollarını sıvıyor. İnternet sitesi denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak kod yazmak geliyor. Halbuki artık isteyen herkes oldukça kolay bir şekilde internet sitesi yapabilirler.

http://www.sitenasilkurulur.net

Profesyonel bir şekilde site kurmak isteyen lakin bu işe nereden başlaması gerektiğini bilemeyen kişiler çoğu zaman yanlış adımlar atıyorlar. Öyle ki artık site yapmayı düşünen kişilerin hiçbir şekilde kod öğrenmesine gerek yok. İnternet sitesi yapma programları ile birlikte kişiler herhangi bir tasarım kabiliyetine sahip olmadan diledikleri kategori ile alakalı web sayfasını kolaylıkla hazırlayabiliyorlar. İnternet sitesi yapmak isteyen kişilerin ilk olarak sitenin isminin ne olması gerektiğine karar vermesi gerekiyor. Bunun sonrasında domain ve web hosting hizmetinin alınmalı. İsteyen herkes, domain ve web hosting hizmeti alarak kısa bir süre içerisinde site kurabilir. Lakin bu siteler kısa süreler içerisinde arama motorunun en arka sıralarına atılır.

Bunun nedeni ise site kurmak için yalnızca bu iki kavramı önemsemeleridir. Dolayısıyla web sayfası hazırlanırken mutlaka SEO dostu ve üstün teknolojili paketleri bünyesinde barındıran web hosting firmaları ile seçim yapmaları büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü internet sitesini kurmak ilk başlarda çok kolay gelir. Ancak zamanın ilerlemeye başlaması ile birlikte kaliteli bir internet sitesini kurmak adına mutlaka iyi bir araştırma yapılması büyük bir önem taşıyor. SEO denilen şey, Arama Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen bir kavramdır. Google gibi arama motorlarında siteler, belirli konulardan ötürü sıralanırlar.

Sitenasilkurulur.net

Dolayısıyla web sayfası hazırlamak isteyen kişilerin bu konulara ağırlık vermesi ve ona uygun çalışmalar yapması gerekiyor. Kaliteli bir site kurmak için öncelikli olarak SEO konusu ile alakalı bilgi sahibi olmak gerekiyor. Google botları genel olarak internet sitelerini ayrıntılı olarak incelemekte ve bunun sonucunda da sitenin ziyaretçi sayısına bakarak buna uygun olan belirli bir sıralama içerisine bu siteyi koymaktadır. Ancak yapılacak olan SEO çalışmalarına kesinlikle ara verilmemesi gerekiyor. Çünkü aynı konu ile alakalı her geçen gün site sayısı artıyor. Dolayısıyla SEO çalışmalarına dikkat etmemek demek, başka sitelerin arama motoru içerisinde üst sıralara çıkması anlamına gelir. Böylesi bir durumun meydana gelmesi adına mutlaka sürekli bir şekilde sitenin eksikleri giderilmeli, yeni özellikler ve makaleler eklenmelidir.

Makale eklemesi yapılırken de aynı site kurma esnasında olduğu gibi dikkatli araştırmaların yapılması gerekiyor. Makalelerin açık ve anlaşılır bir dille yazılması büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca makalelerin içerisinde belirli bir sayıda olacak anahtar kelimeler yine konu ile alakalı seçilmeli. Ürünlerin tanıtımı yapılırken içerisine mutlaka resimler eklenmeli. Böylece ziyaretçiler siteye ilk giriş yaptıkları andan itibaren istedikleri konular ile alakalı bilgileri alacak ve her seferinde siteye giriş sayısı belirli bir oranda artacaktır. Bu da internet sitesi sahibine arama motoru içerisinde ilk sıralarda yer alma şansını veriyor. Böylece istenilen tanıtım kolaylıkla yerine getirilmiş oluyor.

Admin
Admin

Posts : 2874
Join date : 2013-07-21

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum