internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dns Değiştirme Nedenleri Nelerdir?

Go down

Dns Değiştirme Nedenleri Nelerdir? Empty Dns Değiştirme Nedenleri Nelerdir?

Post by Admin Thu Sep 08, 2016 7:01 pm

Dns Değiştirme Nedenleri Nelerdir?

Sitenasilkurulur.net

Bilgisayarların ilk üretimleri ile şimdiki kullanımlarımız arasında gerçekten de inanılmaz farklar var. İlk öncülerin büyük bir ev üzerine inşa edilecek kadar yüksek hacimlerde olmaları büyük sorunlara da neden olmuştu. Ancak zaman içerisinde küçülen bilgisayarlar bugünlere kadar geldi ve son olarak cebimize girer hale geldi. İlk bilgisayarların söz konusu hacimlerine rağmen, şuandakiler arasında milyonlarca kat hız ve kalite farkı bulunuyor. Yani boyut olarak küçülen bilgisayarlar, zeka ve hız olarak da yükseldiler.

Hız noktasında bu kadar yükselmenin yaşanması bir noktadan sonra basit işlemlerin yaptırılmasının çok da mantıklı olmadığı gibi bir düşünceyi ortaya çıkardı. Sonuç olarak bu makinaları daha etkin kullanacağımız bir şey keşfedildi; internet!

http://www.sitenasilkurulur.net/domain-transferi-nasil-yapilir

İnternet ilk zamanlarında sadece üniversitelerin ve ordunun kullanım alanı içerisinde bulunuyordu. Bu yönü ile ilk zamanlarında internet halktan ve şuan ki kullanımından oldukça uzaktı. Zaman içerisinde bulunduğumuz noktaya doğru değişen internet insanların ihtiyaçlarını çok daha rahat karşılamaları noktasında büyük destekler verdi.

İnternetin bu denli yaygınlaşması her ne kadar büyük imkanlar deryasını da önümüze seriyor olsa da, bazı sorunların da ortaya çıkması kaçınılmaz oldu. İnterneti kötü niyetleri için kullanan kişilerin büyük mağduriyetlere neden olması; zaman içerisinde ele alınması gereken bir problematiğe dönüştü Bir noktadan sonra uzmanlar tarafından ip sistemi geliştirildi. Buna göre her bilgisayara bir dns atandı ve yapılan işlemlerin kim tarafından; ve nereden yapıldığı belirlenmeye başlandı. Bu noktada dns değiştirme işlemlerinin ip değişikliklerine neden olduğu gibi bir algı var toplumda… Ancak bu çok yanlış! Dns değiştirme daha çok farklı ülkelerin sunucularının kullanılmasını ifade ediyor. Yani sizler dns değiştirme işlemi yaptığınız zaman sadece Türkiye'nin kurallarının dışına çıkmış oluyorsunuz; kimliğinizi absorbe etmiş oluyorsunuz!

Admin
Admin

Posts : 2923
Join date : 2013-07-21

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum