internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vajinismus Nedir

Go down

Vajinismus Nedir Empty Vajinismus Nedir

Post by Admin Wed Jan 29, 2014 6:59 pm

Vajinismus Nedir

Web: vajinismusankara.net

vajinismus kadınlarımızda ailevi ve sosyal etkenlerle birlikte, cinsel ilişki esnasında ilişkinin gerçekleşmemesi durumudur. Çünkü vajinismus problemi yaşayan, vajinismus hastası olduğunu bilmeyen bir kişi, neye uğradığı şaşırır. Vajinismus hastası olan birisi, sanki orada etten bir duvar olduğunu, kızlık zarının kalın olduğunu, kendisinin asla ilişkiye giremeyeceğini v.b. bir çok sorunu düşünür. Bunlar arasında kızlık zarının kalın olması, etten bir duvar olması gibi durumlar vajinismus ile ilgili değildir.

Vajinismus nedir sorusunun en güzel cevabı, vajinada bulunan kasların, ilişki esnasında psikolojik nedenlerden ötürü, kasılarak, ilişkiye müsaade etmemesidir.

Bu hastalık kısa sürede tedavi edilmez ise, bir çok sosyal ve psikolojik rahatsızlıklara neden olmakla birlikte, tedavisi her uzmanın kolayca yapabileceği bir durum değildir.

vajinismus tedavisi, bu konuda daha önce bir çok eğitim almış, cinsel terapistlik, aile danışmanlığı ve jinekoloji konusunda uzman birisi tarafından yapılması, hem tedavinin süresini kısaltır, hemde hastanın istemediği durumları ortadan kaldırarak, rahat bir tedavi imkanı sunar.

Vajinismus tedavisi hakkında biraz bahsedecek olursak;

Vajinismus hastası olan kişi, bize başvurduğunda öncelikle hastanın yaşadığı problem ve sorunun temeli belirlenir. Hastaya vajinismus nedir, nasıl tedavi olacağı, kaç günde tamamlanacağı, seanslarda neler olacağı hakkında detaylıca bilgilendirilir.

Yapılan kısa bir jinekolojik muayene sonrası (10 sn gibi) hastanın vajinismus seviyesi öğrenilir. Sonrasında tedavi yöntemi ve aşaması belirlenerek hasta bilgilendirilir. Sonrasında hastanın istemediği durumlar göz önüne alınarak, kişinin rahat ve huzurlu bir şekilde seansları tamamlaması ve tedavi sonrası sorunun tamamen ortadan kalkması sağlanır.

Vajinismus tedavisi genelde 3 gün sürmektedir ve %100 başarı sağlanmaktadır. vajinismus ankara kliniğine başvuran hastaların bir çoğu yıllarca bu sorunu yaşamış, bir çok uzmana veya uzman olmayan kişilere gitmiş ancak sonuç alamamışlardır. Vajinismus tedavisinde bilimsel olmayan tedaviler kişilere maddi ve manevi bir çok zarar vermektedir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için, bilimsel, bilinçsel ve kanıtsal tedaviler ile hastalar kesin sonuçlar almaktadır.

Daha önce tedavileri yaptığımız binlerce hastamız bizlere gönderdikleri teşekkür mektupları ile, bizleri mutlu etmektedir. vajinismus, vajinismus tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için, lütfen web sitemizi ziyaret ediniz.

Sağlıcakla.

Admin
Admin

Posts : 2807
Join date : 2013-07-21

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum