internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çocuklarda Kekemelik

Go down

Çocuklarda Kekemelik Empty Çocuklarda Kekemelik

Post by Admin Fri Jul 26, 2013 10:26 pm

Çocuklarda Kekemelik

Özellikle beklenmedik ve de ani gelişen olay sonrasında korku ve irkilmenin sonucunda ortaya çıkabilen takılmalar öncelikle kelimelerin sürekli tekrarlanmasıyla görünür. Bu tekrarlamalar Bu Bu Bu, Ama Ama Ama Ama gibidir. Bu tekrarlar kendisini zamanla takılmalara ve sonrasında tutulmalara bırakır. “Çocuklarda Kekemelik” konuşma egzersizleri ile üstesinden gelinecek bir sorunken çocuğun yaşının bu seanslara uygun olması da gerekmektedir.

Çocuklarda Kekemelik özellikle kekeme olan bireyin kekemelik sorunundan gerçek manada kurtulmak istemesi ile eğitime başlanması gereken bir süreçtir. Kişinin kekemelik tedavisine karar vermesi sürecinde aslında kendisini motive etmiş birinin eğitime dahil olmasıyla başlaması en ideal harekettir.

Kekemer, iletişim ve Konuşma Bozukluğu Eğitim Merkezi ile ilgili olarak kekemelik tedavisi ile ilgili www.cocuklardakekemelik.com sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sonra aldığınız bilgiler ile birlikte konu hakkında detaylı olarak bilgi sahip olmak adına “KEKEMER Konuşma Bozukluğu Eğitim Merkezi”ne teşrif ettiğinizde konuşma uzmanları ile buluşacak ve Kekemer’ de uygulanan “kademesiz sistemli yapısal konuşma yöntemi” hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Çocuklarda kekemelik terapileri birebir uygulanan dil ve dudak terapilerini içeren konuşma noktasında sizi zorlayan kelimelere yönelik olarak hece çalışmalarının uygulamalarını kişi üzerinde refleks haline getirene dek süregelen çalışmalardan oluşmaktadır.

Çocuklarda kekemelik terapileri konusunda uzmanlaşan eğitmenlerimiz ile takılma duraksama gibi akıcı konuşma bozuklukları çok kısa sürelerde bireysel uygulanan terapilerle ortadan kalktığını ve akıcı konuşma düzeyine geçtiğinizi göreceksiniz. Bazen görülen geri dönüşlerde, bilinçaltındaki bu konuşma yapısı yine yerleşmeden terapistlerin kekemelik tedavi süreçleri konusunda hızlı davranıp bu durumu geçici bir sorun olarak sonlandırmaları gerekir. Bu yüzden eğitim sonrasında devam eden 12 ay süren rutin kontrol süreçlerimizle sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Merkezimizle ilgili görselleri de bulabileceğiniz cocuklardakekemelik.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


İletişim Kanalları:

Web : www.cocuklardakekemelik.com

Sabit Telefon: 0 (212) 552 83 83

GSM: 0 537 380 36 80

Açık adres: Şirinevler Mah. Eski Londra Asfaltı . No: 17/ D1 Şirinevler / İstanbul

E-Posta: bilgi @ kekemer.com

Admin
Admin

Posts : 2874
Join date : 2013-07-21

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum