internet ve teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dil ve Konuşma Terapisi

Go down

Dil ve Konuşma Terapisi Empty Dil ve Konuşma Terapisi

Post by Admin Fri Jul 26, 2013 10:53 pm

Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve konuşma terapisi konusunda gelişimsel süreçleri içeren Kekemer Konuşma ve İletişim bozuklukları merkezi olarak konuşma esnasında yaşanan takılmalar veya duraksamalar olarak görülen akıcı konuşma bozukluklarından kurtulabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak www.dilvekonusmaterapisi.net adresini ziyaret ederek daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Dil ve konuşma terapisi ve içerdiği sorunlardan nasıl kurtulabileceğinizi, birebir uygulanan dil ve dudak terapilerini içeren konuşma egzersizleriyle hece çalışmalarıyla kekemelik noktasında uzmanlaşan eğitmenlerimiz ile takılmalar, harf hataları, dil tembelliği gibi yaşanan sorunların çok kısa sürelerde bireysel uygulanan terapilerle ortadan kalktığını ve akıcı konuşma düzeyine geçtiğinizi göreceksiniz.

Dil ve konuşma terapisi ile düzelebilen problemler kendiliğinden geçebilecek bir yapıya sahip olmadığı için çözüm olabilecek konuşma egzersizleri ile ancak çözülebilen akıcı konuşma bozukluklarıdır. Bu sebeple kekemelik gibi oturmuş konuşma alışkanlıkları sistemli bir terapi sürecinden sonra ortadan kalkabilmektedir.

Terapi gruplarının ardından konuşma esnasındaki takılmaların geçmesi veya harflerdeki farklı seslerin ortadan kalkmasıyla sorun tam olarak ortadan kalkmış sayılmamalıdır. Bu sebeple, rutin kontrol seansları ile de 12 aya varan süreçlerde sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Merkezimizle ilgili detayları bulabileceğiniz dilvekonusmaterapisi.net sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Konuyla ilgili daha farklı linklere ulaşabilmek adına sitemize giriş yapabilir ve bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.


İletişim Kanalları :

Web : www.dilvekonusmaterapisi.net
Telefon : 0 212 552 83 83
GSM : 537 380 36 80
Açık adres : Şirinevler Mah. Eski Londra asfaltı . No: 17/ D1 Şirinevler / İstanbul
E-Posta : bilgi @ kekemer.com


Dil ve konuşma terapisti dil yeteneklerini hangi kelime içerisindeki kelimede nasıl bir sıkıntı olduğunu kitap yada bir metin okutarak kişi ile ilgili dil konuşma yorumu yapabilen kişidir. Dil ve konuşma terapisti içeriğinde bulunan egzersizlerin belli gruplar halinde sert ünsüzler ve ünlüler şeklinde belli bir düzene hükmederek seanslarını kişi üzerinde yapıyor olan terapistlerdir.

Dil ve konuşma terapisti akıcı konuşma bozuklukları tedavisinde kullandığı metodu kişinin sahip olduğu yanlış konuşma alışkanlığından sıyırıp yeni şekillendirilmiş konuşma alışkanlığını belli bir düzen içerisinde kişiye empoze edebilen kişiler olarak adlandırılmaktadır.

Dil ve konuşma terapistiçalıştığı uygulamalardabireylerin grup terapisine de ihtiyacı olduğunu unutmamalıdır. Kişisel gelişimlerde bulunan dil ve konuşma terapistinin yaptığı başarılı uygulamaların farklı kişiler önünde de aynı başarıyı kaydedebileceğini tespit etmesi gerekmektedir.

“Dil ve konuşma terapisti”seanslarında kullandığı ve kişilere öğrettiği sistemi heyecanlı anlarda kişinin uygulayabildiği ile ilgili kendini emin hissedecek boyutta denemelerde bulunması terapilerinde şarttır. Dil ve konuşma terapisti konuşma faaliyetiyle ilgili gerekli zeka, işitme ve dil yeteneği tespitlerini periyodik olarak yapmalıdır.

Admin
Admin

Posts : 2929
Join date : 2013-07-21

https://internetforum.editboard.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum